Fundację Rzecz Społeczna założyliśmy po to, żeby wspierać inicjatywy oddolne oraz grupy mieszkanek i mieszkańców, którzy chcą działać na rzecz swoich społeczności i otoczenia.

Ten cel realizujemy wykorzystując w naszej pracy trzy narzędzia partycypacyjne: kampanie społeczne, organizowanie społecznościowe i edukację obywatelską. Podstawą naszej pracy jest idea partnerskiej współpracy z ludźmi, którzy reprezentują różne środowiska: mieszkańców, aktywistów, władze samorządowe i sektor prywatny.

Zarząd i Rada

Współpracują z nami

Nina Krystoń

Praktyk, przedsiębiorca, promotor strategicznego podejścia łączącego biznes, HR, CSR oraz komunikację wewnętrzną. Certyfikowany menedżer HR Biznes Partner, coach i trener z wykształceniem ekonomicznym o specjalizacji psychologia w zarządzaniu. Od 10 lat projekt manager  przedsięwzięć rozwojowych i społecznych, mentor, edukator w dziedzinie rozwoju osobistego i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Aleksandra Jańdziak

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono" - Cytat z wiersza W. Szymborskiej jest mi bardzo bliski.
Każdego dnia mierzę się z sytuacjami, to które sprawdzają moją cierpliwość, wrażliwość i poziom empatii. Przez ostatnie lata związana byłam z pracą w mediach i realizacją przedsięwzięć artystycznych. Działania w organizacjach pozarządowych były dodatkiem o mojego życia zawodowego. Dziś zmieniam te proporcje. Wykorzystuję zdobyte wcześniej doświadczenie pracując jako organizator społecznościowy. Współpracowałam z Fundacjami Rak’n’Roll, DKMS. Jestem jednym z twórców inicjatywy Zupa w Kato inspirowanej krakowską Zupą na Plantach. Lubię być blisko ludzi i ich codzienności. Udowadniać, że można się pięknie różnic i wspólnie działać.

Olaf Józefoski

Absolwent Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych na Uniwersytecie Śląskim, magister kulturoznawstwa oraz pedagogiki rewalidacyjnej. Aktor w grupie teatralnej LPT Creatorium z Koszutki, grupie PRYM-ART oraz w kolektywie teatralnym Lufcik na Korbkę z Gliwic. Prezes Stowarzyszenia Wolnej Herbaty oraz członek Stowarzyszenia Instytut Regionalny. Aktywny na wielu płaszczyznach, najczęściej w ramach działań na rzecz ochrony środowiska, kultury i integracji społecznej. Laureat tytułu „Lokalnego bohatera” w 2017 roku. Zainteresowania to przede wszystkim: filozofia, psychologia, sztuka, podróże i literatura.

Asia Rippel

studentka prawa, związana z Fundacją Rzecz Społeczna od stycznia 2017 roku, gdzie odpowiedzialna jest za promocję organizacji oraz koordynację projektu InVolvE. W wakacje 2017 roku, pod opieką Agencji PR Pan Pikto w ramach PRojekt Charity, prowadziła dialog pomiędzy przedstawicielami około 10 organizacji pozarządowych w celu utworzenia platformy pozwalającej na wzajemną promocję wydarzeń organizowanych przez trzeci sektor na Górnym Śląsku.